ثبت رایگان کسب و کار

اصول و قواعد موفقیت در رستوران داری

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

موفقیت در درستوران داری بدون رعایت اصول اولیه و مخصوص این شغل امکانپذیر نیست. عده ای تصور می کنند که راه اندازی رستوران نیازمند داشتن سرمایه است و دیگر هیچ اما اصول و قواعد بازی را نمی دانند.

ــ تعریف جامعی از رستوران خود داشته باشید؛‌ اگر نتوانید مشخص کنید که رستوران شما چه نوع محیطی خواهد بود، چه نوع غذاهایی، برای چه کسانی،  عرضه می کند. بدون شک در فرایند بازاریابی و خدمات رسانی به مشکل خواهید خورد.

ــ جامعه مشتری را بشناسید و بدانید کدام مشتری گذری است و کدام یک ثابت. هدف گذاری صحیح یکی از پایه های موفقیت است.

ــ محل رستوران را درست انتخاب کنید، میزان دسترسی پذیری رستوران بسیار مهم است.

راه اندازی رستوران

ــ سرویس و محصولاتتان را با کیفیت و خلاقانه انتخاب کنید. مشتری ها تا دلتان بخواهد غذای بی کیفیت و تکراری خروده اند و برای همین است که شما را هم برای اولین بار می آزمایند. باید همیشه کیفیت را ملاک قرار دهید.

ــ بازاریابی هدفمند داشته باشید. مطمئن شوید که بازاریابی شما بر اساس نوع منطقه تجاری، خصوصیات اجتماعی وسنی مشتریان و عادات خرید کردن آنها باشد. راههایی برای اندازه گیری میزان موفقیت هر برنامه بازایابی خود پیدا کنید.

ــ در انتخاب کارکنان بسیار دقت داشته باشید. انتخاب سرآشپز، گارسون و مدیران فروش مجرب در پیشرفت رستوران و جذب مشتری بسیار با اهمیت است.

ــ در انتخاب منوی رستوران هوشمندانه عمل کنید. شرح دقیق غذاها می تواند ابهام ها را از بین ببرد معمولا بسنده کردن به نام های خارجی عجیب و غریب به تنهایی می تواند مشتری های معمولی را فراری دهد!

ــ مواد غذایی را به صورت کلی و از نمایندگی ها خریداری کنید، این امر علاوه بر تضمین کیفیت محصولات میتواند برای شما ارزانتر تمام شود.

ــ در زمان روی دادن اشتباهاتی در کار این نکته را فراموش نکنید که همیشه حق با مشتری است.

برچسب ها: 
رستوران
رستوران داری
قواعد رستروان

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید