ثبت رایگان کسب و کار

اصول طراحی آشپزخانه صنعتی بر مبنای سادگی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

برپایی یک رستوران بزرگ و مدرن بدون داشتن یک آشپزخانه صنعتی امکانپذیر نیست. کسانی که به دنبال موفقیت در صنعت غذا هستند لازم است تا بهترین تجهیزات را تهیه کنند تا علاوه بر رفع مشکلات بهداشتی، تا حد زیادی بر سرعت پرسنل آشپزخانه بی افزایند. قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی بسته به جنس و برند متغیر است و معمولا کارشناسان جنس فولاد زدزنگ را برای اینگونه تجهیزات می پسندند که استقامت بالایی دارد.

تجهیزات پخت، سیستم های برودتی، ماشین آلات پخت و نگهداری، دستگاه های جانبی و ... همگی بخشی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی هستند که استفاده از این وسایل در کنار هم منجر به ایجاد یک سیتم یکپارچه می شود. با در نظر گرفتن معیار های انتخاب درست تجهیزات میتواند کیفیت آشپزخانه را روز به روز ارتقا بخشید.

انعطاف پذیری و مدولار بودن

آشپزخانه تجاری یک مکان پویا است، بنابراین طرح آن باید قادر به تغییر باشد. شاید شما منو را دوباره طراحی و ظروف جدیدی اضافه یا یک سرآشپز جدید را استخدام کرده اید که متفاوت از گذشته عمل می کند. در هر صورت، توانایی شکل دادن به آشپزخانه شما ضروری است. این ممکن است به شکل قسمت های چند منظوره یا تجهیزات متحرک تبدیل شود. به یاد داشته باشید که یک آشپزخانه سازگار، یک آشپزخانه موفق است.

سادگی

آشپزخانه ها مستعد بهم ریختگی هستند که منجر به سردرگمی و ضعف بهداشت شده و در نهایت تاثیر منفی بر سرویس دهی غذایی شما دارد. برای به حداکثر رساندن کارایی فضا برای آشپزخانه ی خود طراحی ساده ای در نظر داشته باشید.

گردش مواد و پرسنل

آشپزخانه صنعتی یک مکان شلوغ است، اما لزوما نباید به مکان بی نظمی تبدیل شود. یک آشپزخانه که حول گردش مواد و پرسنل طراحی شده باشد، یک طرح منطقی دارد که در آن فضا هیچ یک از پرسنل و مواد غذایی با یکدیگر تداخل نخواهند داشت. به عبارت دیگر, آشپزخانه به نوعی از الگوی دایره ای عمل می کند. برای مثال، سردخانه و انبار خشک باید نزدیک محل دریافت غذا باشد.

سهولت بهداشت

در کنار آشپزی، شما بیشترین وقت را صرف نظافت آشپزخانه می کنید. حتی ممکن است زمان بیشتری را نیز صرف کنید، در این صورت است که یک آشپزخانه ی صنعتی باید برای سهولت نظافت بهینه شده باشد. یک راه عالی برای شروع کاهش تعداد تجهیزات یا نصب قطعات دیواری یا وسیله ای برای حرکت تجهیزات است. یکی دیگر از گزینه ها استفاده از موادیست که به راحتی قابل شست و شو باشند مانند کاشی کردن کف، واحد های قفسه بندی، و میز های استنلس استیل.

برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
رستوران
هتل

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید