ثبت رایگان کسب و کار

استفاده از مس در دکوراسیون داخلی منزل

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

افرادی که سن وسالی دارند هنوز هم یادشان مانده که چقدر وسایل مسی در منزل کاربرد داشت. از قاشق و چنگال مسی گرفته تا دیگ و سایر وسایل منزل همگی از مس ساخته می شدند.

امروزه ثابت شده که خوردن غذا در طروف مسی خاصیت درمانی دارد. اما گذشته از مسائل پزشکی مس کاربرد فراوانی در دکوراسیون داخلی منزل دارد و به دلیل درخشان بودن میتواند بسیار جذاب باشد.

انسان ها با دیدن اشیای درخشان به وجد می آیند و مس این ویژگی را دارد تا در جایجای منزل به کار رود تنها ظروف آشپزخانه نیستند که می شود نوع مسی آنها را داشت!

از دیرباز آشپزخانه و حمام، مکان هایی بوده اند که مس هم در غالب عناصر تزئینی و هم کاربردی آنها بسیار دیده می شد، چراکه با توجه به طبیعت ضد میکروبی و هم چنین خاصیت قارچ کشی و ویروس کشی آن بهترین انتخاب در مکان هایی است که با رطوبت سروکار دارند. در حقیقت میکروب های مضر پس از چند ساعت مأنوس شدن با مس، بدون نیاز به هیچ گونه پاک کننده و یا حلال شیمیایی خشنی، نابود می شوند.

ظروف مسی

طراحان داخلی همیشه برای ایجاد درخشش و انعکاس نور در فضا علاوه بر نورپردازی اصولی، استفاده از آینه و هم چنین استفاده از عناصری با سطوح براق مثل طلایی و نقره ای را پیشنهاد می دهند؛ حال آنکه مس علاوه بر ایجاد درخشش، گرمابخش فضا نیز به شمار می آید. طراحان معتقدند که این فلز با قرار گرفتن در قالب اشکال هندسی متنوع که از زوایای مختلفی از ورقه های مسی در آنها استفاده شده، درخشش خود را بهتر نمایان می سازد.

ابزارهای روشنایی که در آنها از فلز مس استفاده شده از انواع آویزان گرفته تا لوسترهای پرتلالو، جذابیت بی بدیلی به فضا می بخشند. با توجه به تنوع در سطوح مسی که شامل سطوح صاف، سطوح پتینه کاری شده و سطوح زنگاری است، می توان مس را در طیف وسیعی از سبک ها مانند روستایی و خودمانی، غربی، صنعتی، شهری و مدرن مشاهده کرد.

با توجه به اینکه مس خاصیت ضد باکتریایی دارد و از گسترش قارچ ها جلوگیری می کند، انتخاب مناسب و صدالبته متفاوتی برای سطوح کانتر، سینک ظرفشویی، شیرآلات، قابلمه ها، تابه ها و وسایل لازم برای پخت وپز به شمار می آید.

علاوه بر این با آوردن مس درخشان با رنگ زیبا و زنانه رزگلد (Rose gold) در ظروف دکوری و پذیرایی، بشقاب ها و قاشق و چنگال، فضایی فاخر و متفاوت را به وجود آورید.

می توان تنها با به نمایش گذاشتن یک عنصر از جنس مس مثل ظروف عتیقه، قوری های مسی و یا حتی یک گلدان مسی کوچک در دکور آشپزخانه خود، چشم هر بیننده ای را خیره کنید.

با آویزان کردن یک منبع روشنایی از جنس مس در بالای سطح جزیره آشپزخانه، زیبایی آشپزخانه مدرن خود را دوچندان نمایید.

به تازگی با افزایش محبوبیت این فلز، شرکت های تولیدکننده لوازم برقی آشپزخانه، اقدام به استفاده از ورقه های مس در تولیداتی مانند چایی ساز، تستر و قهوه ساز کرده اند.

مس به دلیل ایجاد حس گرما و عمق بخشیدن به فضا، انتخابی وسوسه انگیز برای حمام است. پیچیدگی سبک مدرن با مصالح مسی در غالب کاشی ها و سرامیک هایی که از شیشه و ورق های نازک مس ساخته شده اند در تلفیق با رگه های سنگ مرمر و در کنار نورپردازی متناسب، ترکیب لوکس و البته هنرمندانه ای ایجاد می کند.

آینه ای با قاب مسی و با فرمی ساده و مدرن، همراه ظرافتی دل انگیز در کنار دوش و شیرآلات مسی و هم چنین سینک مسی، هماهنگی بی نظیری را خلق می کند.

ابزار و طراحی دکوراسیون
برچسب ها: 
آشپزخانه
دکوراسیون داخلی
ظروف مسی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید