ثبت رایگان کسب و کار

استفاده از رنگ سال 2019 در دکوراسیون داخلی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

هر سالی رنگ خود را دارد و سال ۲۰۱۹ میلادی هم یک هفته ای می شود که از راه رسیده و آنهایی که میخواهند خانه شان را نونوار کنند و دنبال رنگ هستند می توانند همرنگ سال شوند.

نزدیک به ۲۰ سال است که موسسه پانتون به طور غیر رسمی رنگ سال را انتخاب می کند. پانتون رنگی از اعماق دریاهای نیلی را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ برگزیده تا درخشش آن بر جلوه های بصری پیرامونمان بیفزاید.

رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ انتخاب شده است که به نام صورتی مرجانی یا مرجانی سایه سرخ نیز شناخته می شود. این رنگ به سرعت توجه طراحان لباس، مد و فشن، تکنولوژی، دکوراسیون و … را به خود جلب کرده و به زودی رنگ مرجانی را در گوشه و کنار زندگی خود خواهیم دید.

رنگ سال ۲۰۱۹ یکی از طیف های زنده رنگ نارنجی است که رگه هایی از رنگ طلایی را نیز در خود دارد. این رنگ هم زمان حس گرما و قدرت را به بیننده منتقل می کند. موسسه پانتون، این رنگ را نماد شادی و خوش بینی می داند و امیدوار است که این رنگ عامل صمیمت بیشتر در بین افراد خانواده و جامعه گردد.

رنگ مرجانی

 

همچنین این رنگ که یادآور قدرت و گرمای صخره های مرجانیست، سمبل زندگی زیر دریاهاست. با توجه به تغییرات اقلیمی زندگی بیشتر گونه های جانداران در معرض خطر قرار گرفته است که متاسفانه گونه های دریایی و مرجان ها را نیز شامل می شود. پانتون با انتخاب این رنگ سعی می کند تا توجه عموم را به حفظ گونه های در معرض انقراض جلب کند.

مجله دلتا، نکته جالب دیگری که در مورد این رنگ باید بدانیم این است که رنگ سال ۲۰۱۹ به سرعت در شبکه های اجتماعی وارد شده و از سوی کاربران در پست هایشان مورد استفاده قرار گرفته است. طراحان دکوراسیون داخلی نیز دست به کار شده اند و این رنگ زیبا را در طراحی های خود مورد استفاده قرار داده اند.

در ادامه نمونه هایی را معرفی میکنیم که برای طراحی از ترکیب رنگ مرجانی استفاده کرده اند.

ــ شرکت معماری کلمبو و صربولی، در اسپانیا رنگ بیرونی دیوار حمامش را مرجانی انتخاب کرده است. این دیوار در مجاورت آشپزخانه ای صورتی رنگ قرار دارد. طراحان علت انتخاب این رنگ را هم نشینی زیبای آن در کنار صورتی اعلام کرده اند.

ــ طراحان استودیو ترایب، برای دیزاین حمام هایشان رنگ های متعددی را در نظر داشته‎اند که از بین همه آنها رنگ سال ۲۰۱۹ برگزیده شده است . گفته شده علت انتخاب طیف های این رنگ در این طراحی، تفاوت مشهود این فضا با سایر قسمت های خانه بوده است. این طرح به سرعت در بین طراحان به عنوان الگویی مناسب جای خود را باز کرده است.

ــ طراحان سوئدی استودیو دیزاین نوت، در کنار رنگ سال ۲۰۱۹ از رنگ سبز و زرد کم رنگ استفاده کرده اند. این ترکیب جدید در بازسازی یک آپارتمان سده نوزدهم به کار گرفته شده و با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان روبه رو شده است. وجود این دو رنگ متفاوت در کنار مرجانی، از گرما و هیجان فضا کاسته است.

در پایان لازم است بدانید که رنگ مرجانی را بهتر است به تنهایی در دکوراسیون استفاده نکنید و با استفاده از رنگ های دیگر فضا را لطیف تر کنید.

برچسب ها: 
دکوراسیون داحلی
رنگ سال
رنگ مرجانی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید