ثبت رایگان کسب و کار

اتنتخاب مکان مناسب برای رستوران

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

قبل از اینکه اقدام به راه اندازی رستوران کنید حتما لازم است تا مکان مناسبی را برای این کار انتخاب کنید. معمولا پیش از شروع کار نیاز به مشاوره راه اندازی رستوران است در غیر این صورت فرایند پیشروی در کار به کندی صورت می گیرد و یا با شکست مواجه می شوید.

واقعیت این است که اگر بهترین سرآشپز و خدمه رستورانی را داشته باشید و قیمتی پایین تر از رقبا هم داشته باشید اگر مکان رستوران را به درستی انتخاب نکرده باشید امکان شکست تان بالا خواهد بود.

برای مشخص کردن مکانی مناسب برای رستوران عوامل متعددی را باید بررسی کرد.

مکان مناسب رستوران

شناسایی مشتریان هدف

شناسایی مشتریان هدف شاید مهمترین بخش کار باشد. بعد از اینکه تصمیم گرفتید که چارچوب و تم کلی رستورانتان به چه صورت باشد باید به طور دقیق و آگاهانه مشخص کنید که مخاطبان شما چه افرادی هستند. برای مثال آیا مشتریان هدف شما قشر جوان جامعه می باشند؟ آیا می خواهید خانواده ها را مخاطب قرار دهید؟

اگر می خواهید قشر جوان را مخاطب قرار دهید باید مکانی را انتخاب کنید که تردد دانشجویان و محصلان در آن محدوده بیشتر است و اگر مخاطب شما قشر هنری جامعه می باشد باید محدوده سالن های تئاتر، سینما، نمایشگاه ها و گالری ها را در نظر بگیرید ...

دسترسی مناسب

در انتخاب مکان مناسب برای رستوران دسترسی مناسب از عوامل بسیار مهم است. آیا مکانی که در نظر گرفته اید دسترسی مناسبی دارد؟ آیا مشتریان می توانند راحت به رستوران شما بیایند؟ آیا رستوران شما جای پارک مناسب برای وسایل نقلیه مشتریان را دارد تا آن ها دغدغه پارک اتومبیل خود را نداشته باشند؟ آیا مشتریان برای رسیدن به رستوران شما می توانند از وسایل نقلیه عمومی همچون مترو استفاده کنند؟

رستوران داری

اقتصادی بودن

آیا مکانی که برای راه اندازی رستوران در نظر گرفته اید از نظر محاسبات اقتصادی انتخاب صحیحی است؟

برای پاسخ به این سوال باید مطالعات شما در نظر بگیرد که مکان مورد نظر در قبال هزینه اجاره ای که برای آن صرف می شود چه امتیازاتی را برای شما خواهد داشت.

برچسب ها: 
رستوران داری
مشاوره رستوران
مکان رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید