ثبت رایگان کسب و کار

آیا وجود دستگاه POS در رستوران لازم است؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
admin

دستگاه POS در رستوران

این روزها به دلایل مختلفی کمتر کسی پول همراه دارد، مخصوصا مبالغ بالا! امروز حرف اصلی برای پرداخت خرج و مخارج را کارت های بانکی می دهند که روی دستگاه های POS کشیده می شوند. اما سوال این است که آیا وجود دستگاه POS در رستوران لازم است؟ بعد از راه اندازی فست فود یا رستوران باید لوازم جانبی نیز خریداری شود، یکی از این لوازم جانبی، دستگاه POS در رستوران است.

اگر بخواهیم پاسخ درستی به این پرسش دهیم، باید بگوییم که وجود این دستگاه برای رستوران و یا فست فود لازم است. دستگاه POS به شما این امکان را می دهد که شیوه های مختلف پرداخت را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. سیستم POS سیستمی است که در سراسر رستوران ها و شبکه های خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم POS به صاحبان هر کسب و کار این امکان را می دهد که علاوه بر فراهم آوردن آسایش مشتریان، جریان نقدی و گردش مالی خود را نیز به راحتی کنترل و رصد کنند.

از آنجایی که تعداد کارت ها و وجوه نقدی که با مشتریان وارد رستوران و فست فود می شود، زیاد است، یک سیستم اعتباری که به دستگاه کارت خوان وصل می شود، می تواند برای رستوران ضروری است.

دستگاه کارتخوان و POS به رستوران داران این امکان را می دهد حساب ها و وجوه به راحتی جا به جا شوند و انتقال وجه را برای مشتریان ساده و امن کند. همچنین دستگاه کارت خوان شمارش وجوه نقد را به دنبال نخواهد داشت و کارکنان هم راحت تر کار می کنند و در زمان صرفه جویی می شود

لازم به ذکر است که هک این دستگاه ها بسیار دشوار است و می بایست رمز عبور در اختیار باشد.

از سویی این سیستم می تواند سیستم خوبی بین کارکنان آشپزخانه و سالن پذیرایی ایجاد کند و ارتباط را آسان تر می کند. با این دستگاه سفارش به سرعت بر چاپگر اشپزخانه نمایش داده می شود و آشپزخانه از محتویات سفارشات آگاهی میابند. همچنین این سیستم می تواند همه چیز را از مواد اولیه تا تک تک سفارش ها ردیابی کند. ضمنا این سیستم ها قابلیت زمانبندی دارند و حتی می توان از آن ها برای محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان هم استفاده کرد.

همان طور که می بینید، در راه اندازی رستوران لوازم جانبی هم بسیار مهم هستند. تنها چیدمان میز رستورانی به همراه صندلی هایش و حتی منو برای جذابیت یک رستوران کافی نیست، بلکه باید به عوامل دیگری مانند راحتی مشتریان در تمامی لحظاتی که در رستوران شما هستند هم فکر کنید.

 

برچسب ها: 
تجهیزات رستوران
تجیهزات فست فود
راه اندازی رستوران
راه اندازی فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:admin

افزودن دیدگاه جدید