ثبت رایگان کسب و کار

آیا میدانید سبک معاصر و امروزی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

دانستن انواع و وبژگی های سبک های دکوراسیون جزو واجبات شروع یک کار دکوراسیون است. سبک معاصر یا امروزی از سبک های جذاب و به روزی است که عده بسیاری از آن بهره می برند. در مقاله "بنابراین سبک شما معاصر یا امروزی است!"، تعدادی از اسرار و ویژگی های این سبک مورد بررسی قرار گرفتند. در این مقاله ادامه مطلب فوق را مطالعه می کنید.

آیا میدانید سبک معاصر و امروزی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

راز سبک معاصر: درخشندگی واقعی

اتاق های معاصر باید پالش خورده باشند تا سطوح فوق براق، درخشان شوند. کروم، استیل، شیشه، لاکر، پلاستیک، کاشی و مابقی، همه نور را در محیط پخش می کنند. مواد را با هم بکار ببرید تا عمق و تضاد ایجاد کنید.

ولی در نظر داشته باشید: انعکاس خیلی زیاد هم چشم شما را اذیت می کند. با المان های کدر این مورد را حل کنید. به تعامل زیبایی میان سطوح در این حمام توجه داشته باشید. درخشش توسط شیشه یا نیکل براش خورده، متعادل تر است.

بیشتر بخوانید: بازسازی یک آپاراتمان معاصر با کاشی های رنگی دیواری درخشان

آیا میدانید سبک معاصر و امروزی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

راز این سبک: مبلمان با اثرگذاری بالا

مبلمان معاصر، خطوط و طرح های صاف دارد. منحنی و شیب فراوانی در آن دیده نمی شود، حتی شلوغ ترین طرح های آن بسیار نرم و کامل بنظر می رسند. مبلمانی انتخاب کنید که پایه های آن کمی به چشم بیاید.

 ولی در نظر داشته باشید: که چیزهای با پایه های خیلی بلند هم محیط را برای نشستن مناسب نمی سازد. کاناپه کوتاه، میز عسلی ساده یا چیزهای استوانه ای، جور قطعات دیگر مبلمان را هم خواهند کشید.

مطالعه کنید: وسایل چوبی روستیک برای اتاق نشیمن و خانه ای معاصر با چند جادوی روستیک

آیا میدانید سبک معاصر و امروزی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

راز این سبک، پنجره های واقع در وسط

آیا در این فضا می توانید نیم پرده یا پرده منگوله دار تصور کنید؟ ما هم نمی توانیم. پنجره در محیطی معاصر معمولا به تعداد زیادی وجود دارد و این پنجره ها معمولا محافظ و پوششی ندارند تا اینکه خطوط موج دار آنها دیده شده و نور طبیعی به داخل راه یابد.

 ولی در نظر داشته باشید: اگر حریم خصوصی برای شما مهم است یا اگر شما دوست ندارید احساس کنید که دیده می شوید، از پوشش های شفاف پنجره استفاده کنید که نگا هها را هم جلب کند. پانل های یکپارچه یا برشی که با رنگ دیوار مخلوط شده اند، اگر طرحی یکنواخت با رنگ خنثی داشته باشند و با ظرافت کامل کار شود، می توان از رنگ های رمانتیک هم استفاده کرد.

بیشتر بدانید: آپارتمان معاصر با دیوار های سفید و مبلمان روستیک

آیا میدانید سبک معاصر و امروزی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

راز این سبک: لوازم مینیمالیستی

بخاطر بیاورید که گفتیم «کمتر بهتر است». از گروه بندی های گلچین شده جدا شوید و وسایل ساده با تعداد کم و انتخابی عالی داشته باشید. در این حالت تمام لوازم بدون دور شدن وسایل ساده و موثر موجود، به محیط هیجان می دهند.

ولی در نظر داشته باشید: کلکسیونر ها می گویند که شما محکوم به داشتن یک سری خرید به درد نخور نیستید. وسایل ساده که یکپاره بنظر می رسند، از جمله گلدان چینی سفید یا شیشه ای، زیبایی را هم به همراه خواهند داشت. آنها را به شکلی یکنواخت مرتب کنید تا فضای بیشتری نمایان شود. قفسه کتاب باید در بخش پشتی محکم باشد، کاغذ دیواری در این بخش برای اتاق های سنتی مناسب تر خواهد بود.

حتما بخوانید: اتاق خواب های معاصر که دنیای شما را تکان خواهند داد

آیا میدانید سبک معاصر و امروزی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

راز این سبک: کار هنری با اندازه بزرگ

دیوار ها در اتاق های معاصر معمولا کاری با آراستگی محیط ندارند و کلکسیون یا عکس های خانوادگی روی آنها قرار نمی گیرند. بنابراین فضای عالی برای کارهای هنری بزرگ می باشد تا در عین سادگی همانند یک گالری بدرخشد. زمینه نقاشی باید چارچوب دقیقی داشته باشد (اگر چارچوب دارد). مجسمه های ساده، عکس سیاه و سفید و شیشه پرینت شده هم جواب می دهد. اگر می خواهید کار لبه دار باشد، برای خانه انتخاب مناسبی خواهد بود.

ولی در نظر داشه باشید: قاب عکس نباید با دیوار رنگ شده یا یک کانون توجه دیگر رقابت کند. بین دو مورد، قطعا قاب عکس باید برنده باشد.

بدانید: چگونه به یک سبک معاصر برسیم

حالا به ما بگویید: آیا طرح معاصر باعث برانگیختگی شما شد یا تغییری در شما ایجاد نکرد؟ نظر شخصی شما در این مورد چیست؟ در بخش دیدگاه ها می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: houzz | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک معاصر
فضاها برحسب کاربردمسکونی
برچسب ها: 
سبک دکوراسیون
سبک معاصر
معاصر

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید