ثبت رایگان کسب و کار

آشپزخانه مهمترین بخش رستوران

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

رستوران داری یا سایر مشاغل مرتبط نیازمند تجهیزات خاصی هستند که بیشتر در آشپزخانه کاربرد دارند. تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای رستوران های بزرگ امری ضروری هستند و در صورت نداشتن چنین امکاناتی باید گفت موفقیت چندانی در کار حاصل نمی شود.

در واقع یک رستوران بدون آشپزخانه هیچ چیزی برای ارائه ندارد. نقش اصلی را آشپزخانه و پرسنل آن ایفا می کنند در آنجاست که غذا پخته و تنظیم می شود تا مشتریان با خوردن آن لذت ببرند.

در وهله اول یک آشپزخانه باید به اندازه کافی فضا داشته باشد نه خیلی بزرگ باشد که مشکلات گرمایشی و سرمایشی داشته باشد نه خیلی کوچک و دست و پا گیر باشد.

آشپزخانه صنعتی

در آشپزخانه رستوران ها ایستگاه های مختلفی وجود دارد. مانند: ایستگاه روغن سرخ کرده، ایستگاه پیتزا، ایستگاه سالاد و … پس باید این را در نظر گرفت که رستوران شما ممکن است چند ایستگاه داشته باشد.

قبل از تعیین اندازه و خرید تجهیزات آشپزخانه لازم است تا منوی خود را تنظیم کنید و طبق آن پیش بروید. اینکه چند نوع غذا و دسر دارید همگی به فضایی برای پخت و پز و آشپز مخصوص آن نیازمند هستند.

در صورتی که فضای آشپزخانه را کوچک انتخاب کنید. به ناچار منوی محدودی خواهید داشت!

انتخاب مناسب آشپز، سر آشپز، مدیران لایق و … بسیار اهمیت است. مهم ترین و اساسی ترین بخش از آشپزخانه هر رستوران پرسنل و افرادی هستند که در آنجا مشغول به فعالیت می باشند. در انتخاب یک فرد مناسب برای این کار و فعالیت در همچین مکان حساسی از یک رستوران بسیار اهمیت دارد و دقت فراوانی باید بر روی این موضوع شود.

آشپزخانه رستوران

از میزان فضا و تجهیزات و تعداد پرسنل مورد نیاز که بگذریم بحث نظافت پیش می آید که بسیار هم مهم است. از آنجایی که در آشپزخانه رستوران دائم تردد وجود دارد بحث نظافت بسیار مهم است. برنامه خاصی برای نظافت داشته باشید. که میتوان به صورت روزانه و هفتگی باشد. 

تمیز کردن مرتب با برنامه ریزی درست و مناسب باعث کاهش فساد مواد غذایی و کاهش زباله ها اضافی می گردد که همین موضوع باعث کاهش هزینه اضافی موجود در رستوران می گردد.

برچسب ها: 
آشپزخانه
آشپزخانه صنعتی
تجهیزات رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید