ثبت رایگان کسب و کار

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

هر کسی علایق شخصی خود را برای داشتن آشپزخانه ای ایده آل مد نظر دارد. در این مطلب به چند مورد اشاره شده تا ایده ای باشد برای بازسازی این مکان که از آن به قلب خانه یاد می شود. در مقاله "باید های دکوراسیون در آشپزخانه رویایی یک طراح" مواردی مورد بحث قرار گرفتند. در ادامه می توانید ایده های بیشتری را دریافت کنید.

1- شیر آب لمسی

با یک سینک عمیق و براق، کاربرد و کارایی آن با افزودن شیر آب لمسی ساده تر هم خواهد شد. این وسیله های هوشمند فقط مخصوص خانه های دارای تکنولوژی مینیمالیستی نیست و در انواع مختلف وجود داشته تا با آشپزخانه های سنتی یا تغییر یافته هم تناسب داشته باشند.

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

درون این شیر آب شیک، یک سنسور قرار دارد که شیر را فقط با یک ضربه آهسته فعال می کند. بنابراین شما می توانید حتی وقتی دستتان پر است هم شیر آب را باز کنید. موقع درست کردن خمیر (یا درست کردن غذا) که نیاز به آبکشی داشته باشد، می توانید با یک ضربه آرنج هم شیر را باز کنید.

بیشتربخوانید: چگونگی مراقبت از سطوح حجمی استارون و سینک آشپزخانه

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

2- ماشن ظرفشویی کشویی

ماشین ظرفشویی کشویی علاوه بر نمای هوشمند، کارآیی های هوشمندانه جدیدی هم دارد. روشن کردن ماشین ظرفشویی درحالیکه فقط بخشی از آن پر است، باعث هدر رفتن آب می شود. ولی دستگاهی مانند این، می تواند هر نیمه را بطور مجزا شستشو داده و این موضوع دست شما را در مورد تعداد ظرف هایی که قرار است شسته شود باز می گذارد.

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

همچنین، می توانید یک نیمه را روشن کنید و بطور همزمان نیمه دیگر را پر کنید، بنابراین می توانید ظرف های پر مصرف را در همان لحظه بشویید در حالیکه ظرف های دیگر را در محفظه پر کنید. بنابراین می توانید ظرف های پر مصرف را در همان لحظه بشویید در حالیکه ظرف های دیگر را در زمان دیگری خواهید شست. با این ماشین ظرفشویی با انتظار یک روزه برای شستن ظرف ها در خانه رویایی تان خداحافظی خواهید کرد.

بیشتر بدانید: ایده های طراحی دکوراسیون برای بازسازی آشپزخانه

3- هود مخفی

من بدنبال یک هود در آشپزخانه ایده آل خودم بودم ولی از طرفی هودی که در کابینت های سفارشی ام مخفی و ناپدید می شد را هم دوست داشتم. همانطور که در اینجا نشان داده شده است، من متوجه شدم که حد وسطی وجود ندارد: بهترین هود ها یا یک کانون توجه هستند یا کاملا پنهان می شوند تا دیگر لوازم بطور پیوسته در معرض دید باشند.

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

4- فر انتقال بخار

بدنبال ارتقاء آشپزی خود هستید؟ فرهای انتقالی، کارآیی یک فر معمولی را از طریق گردش هوای داغ درون غذا، افزایش داده و باعث می شوند این فرها یک وسیله ضروری در آشپزی مدرن باشند. ولی تکنولوژی جدیدتر یک گام فراتر رفته و فرهای ترکیبی انتقال بخار آب تولید کرده اند که باعث حفظ بهتر بافت و مواد مغذی می شوند.

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

غذاهایی که با بخار پخته می شوند رطوبت بیشتری و بنابراین ویتامین بیشتر را نسبت به غذاهایی که جوشانده شده یا پخته می شوند حفظ می کنند. این باعث شده است که فر انتقال بخار آب به بخشی از آشپزخانه رویایی تبدیل شود، که البته گامی به سوی خوردن غذاهای سالمتر نیز هست.

مطلب پیشنهادی: طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک

5- اجاق گاز های سبک حرفه ای

فر های انتقال بخار تکنولوژی بالایی دارند ولی در بالای این دامنه هیچ چیز نمی تواند ظاهر و توان یک اجاق گاز سبک آشپزخانه سرآشپز را شکست دهد. دستگیره های کلاسیک قرمز کمی رنگ هم اضافه کرده اند.

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

6- کشو های عمیق

این چیز جدیدی نیست. البته این باعث نمی شود که این کشوها را در آشپزخانه رویایی خود نداشته باشیم. جایگزینی کابینت های پایین تر با کشوهای عمیق (یک یا دو عدد برای هر باکس سنتی کابینت)، دسترسی فوری به همه چیز را فراهم می سازد. از قابلمه بزرگ گرفته تا ظرف های غذاخوری دسته بندی شده.

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

برای مرتب سازی بیشتر، سیستم های تقسیم کننده کشو می تواند فضای داخلی آن را به بخش هایی با اندازه ایده آل تبدیل کند، تا اینکه همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد. علاوه بر این، در صورت نیاز به تغییر می توان در آینده این تقسیم کننده ها را جابجا کرد.

حتما بخوانید: آشپزخانه های رنگی و لذت دکوراسیون

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

کشوهای عمیق یک ارتقاء مقرون به صرفه نیز هستند. چرا که شرکت های فراوانی کشوهای عمیق تر با همان قیمت قبلی و بصورت مدل سه کشوی مرسوم درست می کنند.

7- پنل سنگی

خیلی ها فکر می کنند هر چیزی که برای آشپزخانه رویایی خود نیاز دارند را با داشتن کشوهای عمیق بدست آورده اند. ولی متوجه می شوید این قضیه باید دقیقا در همان جایی که آغاز شده است به پایان برسد: با یک سنگ زیبا. این الزام جدید آشپزخانه، از پنل کاشی مرسوم استفاده نمی کند. اگر اپن و کانتر سنگ الماسی چینی خود را دوست دارید، می توانید از یک قطعه مسطح آن به صورت عمودی استفاده کنید تا از هر زاویه ای جلوه خاص خود را داشته باشد.

پیشنهاد ویژه: طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه معاصر (ترکیبی از سبک های مدرن و کلاسیک)

آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

حالا نوبت شما است. چه الزاماتی از آشپزخانه رویایی شما را از قلم انداخته ایم؟ در بخش دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کرده تا با یکدیگر رویاپردازی کنیم.

 

منبع: houzz | گروه تحریریه دکوملک

بازسازیفضاهای داخلی
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیآشپزخانه
برچسب ها: 
آشپزخانه رویایی
بازسازی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید