ثبت رایگان کسب و کار

آشنایی با سنگ استارون

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

در مقاله های "سامسونگ فقط تلویزیون نمی سازد!" و "کاربرد سطوح استارون در آزمایشگاه ها و فروشگاه ها" سنگ استارون معرفی شده و چند کاربرد آن مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. این مقاله اطلاعات جامع تری در مورد سنگ های مصنوعی استارون و انواع طرح ها و رنگ های آن ارائه کرده و سپس برخی دیگر از کاربردهایشان را مطرح می کند. در کل، در این مقاله اطلاعات جامع تر و کامل تری از این نوع سنگ ها در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 صنایع چیل سامسونگ (Samsung Cheil)، یک شرکت تولید کننده مواد شیمیایی، جزئی از شرکت کره جنوبی سامسونگ، که سردسته ای در جهان فن آوری ارتباطات و اطلاعات است، می باشد. در خصوص درک نیاز برای توسعه صنایع شیمیایی، سامسونگ برای تولید انواع مواد خام و اولیه از جمله سنگ مصنوعی مهارت خوبی دارد. نام تجاری سنگ استارون طراحی شده برای اسباب و لوازم و تزئینات داخلی است. این نوع از سنگ ها با مشخصه ی هزینه بالا که مربوط به مواد با کیفیت بالاست، شناخته می شود. این شرکت تضمینی 10-15 ساله بر روی سنگ استارون می دهد.

ترکیبات سنگ مصنوعی استارون

سنگ مصنوعی استارون، از 75% مواد معدنی طبیعی، 5% از رنگدانه هایی که رنگ تولید می کنند و 20% رزین اکریلیک که یک اتصال بدون شکاف را فراهم می کند، تشکیل شده است. مواد و مکمل های معدنی این نوع سنگ مصنوعی که وسعت رنگ گسترده ای دارند شامل 44 گونه از رنگ ها هستند. علاوه بر این، سنگ استارون در بافت نیز متفاوت است. بنابراین در این نوع سنگ ها خمیر مواد رنگی (nezernistaya)، شن (ریزدانه)، کوارتز (دانه متوسط) و  ساختار گرانیت(زبر،خشن) کامنیا استارون مصنوعی سامسونگ وجود دارند. طیف گسترده ای از بافت ها و رنگ ها به این سنگ این اجازه را می دهد تا برای دکوراسیون و اسباب و اثاثیه داخلی، ایجاد یک طراحی منحصر به فرد، به ویژه در ترکیب با انواع دیگر مواد، از جمله چوب طبیعی، گرانیت، سنگ مرمر، شیشه و فلز مناسب باشد.

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

ویژگی های سنگ مصنوعی استارون

سنگ مصنوعی استارون (توجه شود سنگ طبیعی استارون نیز وجود دارد که محصول شرکت سامسونگ سنگ مصنوعی آن می باشد) دارای دوام بالا، استحکام بالا بوده و مراقبت از آن آسان است. از نظر مقاومت به کمرنگی و پژمرده شدن، این ویژگی برای سنگ طبیعی استارون یک ویژگی ذاتی و داخلی نیست. هرچند، در مقایسه با نوع طبیعی دارای مزایای روشنی است. اولا، شایان ذکر است عدم وجود شکاف و ترک های بسیار ریز در این سنگ ها، سطح را کاملا صاف کرده است؛ که این ویژگی تمیز کردن آسان آن را از آلاینده های مختلف و آب مقدور می سازد.

مطلب پیشنهادی: پلمپ دفاتر تجاری

این نوع سنگ آب، گریس، گرد و خاک، کثیفی و مایعاتی را که به سختی قابل گرفتن از دیگر سطوح هستند، مانند ید، را جذب نمی کند. برای بسیاری از انتخاب های رنگ تیره سنگ، این اعتقاد وجود دارد که لکه ها روی آنها قابل مشاهده نیستند. در حقیقت، نیازی برای راهنمایی برای انتخاب رنگ نیست، چون نه رنگ های تیره و نه روشن استارون، نمیسوزند، تیره و کمرنگ نمی شوند و هیچ گونه لکه و نقطه ای را روی خود نگه نمی دارند؛ و این ویژگی بخاطر ساختار آن و سطح غیر متخلخل و صاف این نوع سنگ ها است.

آشنایی با سنگ استارون

 مواد بهداشتی عالی، دوستدار محیط زیست و مقاوم در برابر حرارت دارای پتانسیل بالایی برای استفاده در ساخت وسایل آشپزخانه از استارون هستند. بطوریکه اغلب خبرگان فضای داخلی مدرن، کانترها، سینک ها، پایه و قاب پنجره ها، کانترهای رستوران و کافه ها، قرنیزها و سایر عناصر را از این جنس خریداری می کنند.

لطفا بخوانید: چگونه گواهینامه ایزو دریافت کنیم؟

سنک استارون به راحتی با حرارت به هر شکلی در می آید. با توجه به این ویژگی سنگ مصنوعی، می توان محصولی با هر هندسه ای را تولید کرد، حتی پیچیده ترین اشکال. بدین ترتیب، سفارش کانتر به طور کلی گرد و یا لبه موج دار و برآمده ممکن می باشد. 

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

کاربردهای سنگ مصنوعی استارون

سنگ استارون اکریلیک یک ماده بسیار عالی برای کانترهای آشپزخانه، سینک ها، کانتر رستوران ها و کافه ها، قاب و پایه پنجره ها و دیگر محصولات برای حمام و آشپزخانه می باشد. مزیت اصلی این سنگ نبود هیچگونه اتصال و مفصل و تخلخلی در آن بوده که تضمین کننده ی بهداشت مطلق و مقاومت در برابر آب این محصول است. این ویژگی فوق العاده مهم است به خصوص برای اتاق ها و مکان هایی که رطوبت همیشه وجود داشته و درجه حرارت زیاد است.

مطلب پیشنهادی: انعطاف پذیری نامحدود طراحی با سنگ های مصنوعی استارون

حتما بخوانید: اخذ جواز تاسیس و مجوز مشاغل خانگی

یکی دیگر از ویژگی های مهم محصولات بهم پیوند خورده ی بدون درز است که باعث یکپارچگی آن می شود. بر این اساس مانع از جذب رطوبت، باکتری و دیگر آلاینده ها می شود. این مزیت باعث قدر دانی صاحبان سنگ استارون به ویژه در رستوران ها، کافه ها ، بیمارستان ها و مجتمع های ورزشی شده و این مساله مخصوصا برای مکان هایی که به دنبال استانداردهای بهداشتی هستند، مهم است. در ادامه چند نمونه از کاربردهای استارون در قالب عکس نمایش داده شده اند.

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

آشنایی با سنگ استارون

چنانچه نظر و ایده ای در راستای چگونگی استفاده از استارون دارید یا طرح خاصی از کاربردهای آن به ذهنتان می رسد، لطفا با ما در قسمت دیدگاه های در میان بگذارید.

 

منبع: mebli-malvy | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسنگ های دکوراسیون
فضاها برحسب کاربردتجاری و اداری
فضاها برحسب کاربردرستوران و کافی شاپ
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیآشپزخانه
فضاهای داخلیحمام و سرویس بهداشتی
برچسب ها: 
استارون
سامسونگ
سنگ استارون

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

دیدگاه‌ها

تصویر الناز
الناز (تایید نشده)

چقدر خوبه این سنگ. آشپزخونه رو محشر میکنه. واقعا خوشگلــه

افزودن دیدگاه جدید