ثبت رایگان کسب و کار

آشنایی با اصول راه اندازی و تجهیزات کافی شاپ

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

راه اندازی یک کافی شاپ لوکس نیازمند تجهیزات کافی شاپ مدرن و همچنین دانستن اصول و قواعد کار است. برای شروع به فعالیت جدی در هر کسب و کاری شما باید با اصول آن آشنایی داشته باشید و در مورد نحوه اجرایی نمودن و پیشرفت دادن آن کسب و کار اطلاعات لازم را کسب کنید.

اکثر افرادی که می خواهند در یک زمینه خاص فعالیتشان را آغاز کنند، به دلیل اینکه صرفا این نوع طرز فکر را دارند که باید سریعا به سود برسند، شکست می خورند و دلیل این شکست نادیده گرفتن پارامتر ها و مراحلی است که برای موفقیت یک بیزینس باید قدم به قدم و مرحله به مرحله با صبر و حوصله و دقت انجام شوند.

اختصاص دادن وقت کافی

برای رسیدن به هر هدفی لازم است که چند پارامتر را در نظر بگیرید که یکی از آن ها صرف زمان و وقت به اندازه کافی و لازم می باشد. اگر شما بر روی یک کار تمرکز کرده و در طول روز زمان کافی را به این کار اختصاص بدهید، در واقع توانسته اید بخش بزرگی از راه موفقیت را طی کنید. اکثر افراد دوست دارند که با کار نکردن و وقت نگذاشتن برای هدفی به موفقیت برسند در حالی که این افراد از اصول موفقیت بی خبر هستند؛ بنابراین اگر می خواهید به یک کافی شاپ برند تبدیل و محبوب شوید، باید حوصله کافی داشته باشید و برای کارتان وقت و زمان صرف کنید.

اصول راه اندازی کافی شاپ

هدف اصلی و فرعی خود را مشخص کنید

افراد زیادی وجود دارند که نمی دانند در کسب و کارشان دقیقا به دنبال چه چیزی هستند و ممکن است تلاش بسیار زیادی در این راه انجام بدهند ولی هیچ وقت به نتیجه ای مد نظرشان نرسیده باشند، علت این موضوع تعیین نکردن هدف واضحی برای کسب و کار می باشد. شما باید ابتدا مشخص کنید که پس از راه اندازی رستوران به چیزی می خواهید دست پیدا کنید و برای رسیدن به این هدف چه مقدار زمان، سرمایه، انرژی و تلاش احتیاج است.

تعیین نوع کافی شاپ

این مورد یکی از مهم ترین پارامتر هایی است که شما باید به درستی و قبل از شروع بیزینس به آن فکر کنید. اینکه بر اساس بودجه کنونی و مهارت هایتان فعالیت در چه زمینه ای و تاسیس چه نوع کافی شاپی برای شما بهتر و اثر بخش تر است.

لیستی از ضروری ترین تجهیزات کافی شاپ

یکی از اولین سوالاتی که اغلب افراد هنگام شروع راه اندازی یک کافی شاپ دارند این است که از بین طیف گسترده لوازم کافی شاپ موجود در بازار داشتن کدام موارد الزامی است و از آن جایی که اغلب لوازم کافی شاپ قیمت نسبتا بالایی هم دارند دقت در انتخاب موارد کلیدی بسیار مهم است.

تجهیزات کافی شاپ

دستگاه اسپرسو
بخش عظیمی از سفارشات شما با اسپرسو سر و کار خواهند داشت. بنابراین می توان گفت که یک دستگاه اسپرسوی خوب مهم ترین چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

یخچال و فریزر
طبیعتا بخش نه چندان کمی از مواد اولیه مورد نیاز برای برخی سفارشات شما هم نیاز به یخچال و فریزر خواهند داشت. علاوه بر این شما به یک یخچال در معرض دید برای قرار دادن کیک ها و … نیاز خواهید داشت. ظرفیت یخچال مورد نیازتان بستگی به میزان سفارشات روزانه شما و آن چه که سرو می کنید.

بلندر صنعتی
در این مورد هیچ شکی نیست که بازار نوشیدنی های خنک که برای تهیه بسیاری از آن ها نیاز به بلندر دارید، خصوصا در فصل های گرم، به اندازه بازار قهوه داغ است. برای تهیه نوشیدنی هایی از این دست شما نیاز به حداقل یک بلندر خواهید داشت.

فر، تستر و وسایل پخت و پز
ملزومات این بخش به آن چه که شما در منویتان خواهید گنجاند بستگی دارد. اگر تصمیم دارید کافی شاپ شما غذای گرم هم سرو کند، که بیش از نیمی از کافی شاپ ها این کار را می کنند، به روشی مطمئن برای آماده کردن سریع غذاهایتان نیاز دارید تا بهره وری شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

راه اندازی کافی شاپ مدرن

میز کار راحت و کاربردی
یک باریستا جز قهوه و قفسه بندی و یک میز کار خوب مگر چه می خواهد؟ نگذارید یک میز کار ناراحت و کوچک اعصاب باریستای محترم را هنگام کار کردن به هم بریزد.

دستگاه پوز (POS)
شما فکرش را بکنید مشتری کارت بانکیش را از کیف پولش دربیاورد و شما بگویید دستگاه کارتخوان نداریم! در این دوره زمانه مگر می شود؟

یک سینک بزرگ یا یک ماشین ظرفشویی
چه بخواهید چه نخواهید زمان هایی از روز کلی ظرف نشسته در سینکتان تلمبار خواهد شد. بنابراین سعی کنید مخزن تلمباری هایتان را که جایی جز سینک بیچاره تان نیست بزرگ انتخاب کنید! اگر بتوانید کمی هزینه کنید و یک ماشین ظرفشویی بخرید کارتان به مراتب راحت تر خواهد بود.

ظروف و لوازم کافی شاپ
به جز موارد بالا که هزینه های عمده اولیه را باید برای آن ها لحاظ کنید موارد دیگری هم هستند که اتفاقا بعضا بسیار هم ضروری هستند اما هزینه چندانی در بر نخواهند داشت.

برچسب ها: 
تجهیزات کافی شاپ
راه اندازی کافی شاپ
کافی شاپ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید