ثبت رایگان کسب و کار

آداب رفتن به کافی شاپ

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

معمولا افرادی که همیشه به کافی شاپ میروند جایی را به عنوان پاتوق انتخاب می کنند که بهترین تجهیزات کافه را دارند. راحتی و آسایش در کافه از مهمترین معیارهای انتخاب آن است.

رفتن به کافی شاپ هم مانند هر کار دیگری قوانین و آداب خود را دارد. اگر تا کنون به صورت حرفه ای به کافی شاپ نمیرفتید بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید.

چطور یک کافی شاپ خوب انتخاب کنیم؟

از آنجایی که هر فرد هدف متفاوتی از رفتن به کافه دارد، بنابراین یک کافه باید تجهیزات و امکانات بسیاری داشته باشد. در غیر این صورت آن کافه پاتوق نخواهد شد.

راحتی کافی شاپ
راحتی و آسایش در کافی شاپ خواسته هر کسی است. مواردی چون مبلمان، نورپردازی، دکوراسیون، اینترنت، ساعت، جای پارک، شلوغ نبودن و بسیاری موراد دیگر در راحت بودن یک کافه موثرند. فضای کافی شاپ باید طوری طراحی شود که آرامش داشته باشد و افراد احساس راحتی و امنیت کنند. حتی کم و زیاد بودن نور هم در آن تاثیر دارد.

معمولا باید یک کافی شاپ انواع میزها و چیدمان ها را داشته باشد تا افراد در ملاقات های دو نفره، دوستانه، خانوادگی هیچ مشکلی نداشته باشند. بسیاری از افراد برای مطالعه به کافی شاپ میروند باید فضایی برای اینجور افراد هم وجود داشته باشد که هم ساکت باشد و هم نور کافی به آن برسد.

 

 

فناوری در کافه
در حال حاظر تلفن های هوشمند دنیا را به تسخیر خود درآورده اند و هر کسی یک دستگاه از آنها را دارد. وجود امکاناتی نظیر پریز برق، چندین مدل شارژر، اینترنت بی سیم و پر سرعت، در هر کافه ای ضروری است. معمولا باید کنار هر میز یک پریز برق تعبیه شود تا مشتری ها مشکلی برای شارژ کردن گجت های خود نداشته باشند.

منوهای واضح
در یک کافی شاپ خوب باید منو و قیمت ها روی تابلوی ویژه اینکار درج شوند و خوانا و مشخص باشند. بسیاری از افراد نام نوشیدنی های کافی شاپ را نمیدانند حتی اگر هم بدانند گاهی ندانستن قیمت ها از سفارش دادن آنها را منصرف می کند.

آداب ارتباط در کافی شاپ

برقراری ارتباط در کافی شاپ ها معمولا کار پیچیده ای نیست اما برخی آنرا بزرگ می کنند. طرز برخورد با پرسنل کافی شاپ بسیار مهم است حتی در صورتی که خوشتان از خدمات بیاید انعام دادن را نباید فراموش کرد.

انعام بدهید
اگر میخواهید بهترین تشکر را از گارسون کافی شاپ بکنید بهتر است ضمن تشکر کلامی وجهی را هم به عنوان انعام در نظر بگیرید. فراموش نکنید انعام را نباید به صندوق دهید و باید مستقیم به خود فرد بدهید. مدیر کافی شاپ نیازی به انعام ندارد.

نظافت را رعایت کنید
درست است که کافی شاپ فردی را مخصوص نظافت کردن دارد اما شما هم تا جایی که می توانید نظافت را رعایت کنید. از طرفی اگر به نظر شما به اندازه کافی میزتان تمیز نیست باید به مسئول مربوطه هشدار دهید. تمیز بودن کافی شاپ به طور مستقیم با سلامتی شما و سایر مشتری ها مرتبط است.

 

 

به روز باشید
به روز بودن در کافی شاپ یعنی در صورتی که نوشیدنی جدیدی به منو افزوده گشته آنرا امتحان نمیایید. گاهی نوشیدنی تغییری نمیکند اما نامش تغییر کرده بنابراین برای فرونشاندن کنجکاوی تان هم شده یک بار هر نوشیدنی را امتحان کنید. شاید چیزی که دنبالش هستید بین همان نام هایی باشد که هیچوقت سفارش نداده اید!

سکوت کنید
درست است که کافی شاپ جایی برای گپ زدن های دوستانه است اما مواظب باشید که کاملا آرام و آهسته صحبت کنید. از سر و صدای بی مورد و هیجانی شدن بپرهیزید. رعایت کردن سکوت در کافه بسیار مهم است اگر همه با صدای بلند صحبت کنند به جای سکوت همهمه ای شدید کل فضا را فرا میگیرد.

برچسب ها: 
قهوه خانه
کافه
کافی شاپ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید