ثبت رایگان کسب و کار

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

در مباحث روانشناسی رنگ ها، رنگ های آبی و سفید را جزو رنگ های آرامش بخش دسته بندی کرده اند. چگونگی کاربرد این رنگ ها و ترکیب شان موضوح بحث این مقاله خواهد بود. در بخش قبلی این مقاله با عنوان "دکوراسیون اتاق های زیبا با رنگ های آبی و سفید" نمونه هایی از این ترکیب رنگ مورد بررسی قرار گرفتند. در ادامه با ایده های بیشتری آشنا خواهید شد.

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

اتاق نشیمن آبی و سفید

قوانین آمریکایی در این خانه در حومه رودخانه با لحاف های آنتیک، باد نما، و چینی آبی و سفید برجسته شده اند. ولی مشخص است که مورد آخر از پارچه خاصی با رنگ سفید و آبی کبالتی برای صندلی الهام گرفته است. یک فرش آبی آسمانی هم در این اتاق نشیمن نزدیک آشپزخانه قرار دارد. پلانک های چوبی عمودی با رنگ سفید و سقف با رنگ خاکستری-آبی پس زمینه ای برای این وسایل طرح دار فراهم کرده است.

بیشتر بدانید: چگونه رنگ آبی درست را انتخاب کنیم

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

خواب با پیچیدن آبی دور خود

پارچه کرباسی آبی و سفید، برای محیط خواب شما در این تختخواب فریم خاصی تهیه می کند. این پارچه شاد، کاور تخت و پرده ها را پوشانده و کمی از دیوار را هم پوشانده است. آویزهای دیواری طلایی کلاسیک و چوب های پر رنگ به محیط حس خوشامدگویی و دنج بودن داده است.

بدانید: اسرار و روانشناسی رنگ آبی

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

اتاق خواب سبک سوئدی سفید و آبی

پوشاندن اتاق خواب اصلی با زمینه رنگی سوئدی مورد علاقه این صاحب خانه بوده چرا که اقیانوس دقیقا در امتداد همین خیابان است. با توجه به مقیاس ها، رنگ ها و تقسیم بندی ها وی توانسته است 4 طرح با رنگ های مختلف آبی و سفید را در تخت و نیمکت بکار ببرد. لوازم رنگ شده و براق با پارچه هایی که نیاز کمی به نگهداری و مراقبت دارند، دست به دست منتقل شده اند.

بیشتر بخوانید: با افزودن رنگ به یک دکوراسیون سفید، تضاد و روشنایی ایجاد کنید

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

 اتاق غذاخوری دراماتیک با این رنگ ها

این اتاق غذاخوری که برای جذب انرژی الگوی شلوغ به اندازه کافی بزرگ می باشد، از روکش فیروزه ای و سفید برای یک جفت صندلی در دو سمت میز و کنار پنجره استفاده کرده است. این اتاق در کنار یک طاقچه دراماتیک بالای شومینه که روی آن 5 ظرف چینی صادراتی قرن 19 به رنگ آبی و سفید قرار دارد، هماهنگ شده اند.

بخوانید: آپارتمان معاصر با دیوار های سفید و مبلمان روستیک

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

فضای نشیمن با ظرافت

فیروزه ای و سفید در پارچه ها، در این اتاق غذاخوری بر روی صندلی یک کاناپه و میز عسلی غالب است و در پرده ها بطور شدید و در پانل های کناری و بالای پرده ها وجود دارد. بالش های کوسن با صندلی ها هماهنگ شده و دو فضا را به هم گره زده اند.

مطالعه کنید: دکوراسیون ماهرانه اتاق نشیمن سفید در سبک مینیمالیستی

 

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

اتاق صبحانه با آبی جوان

این رنگ در این اتاق صبحانه از آبی پر رنگ صندلی ها تا نور کمرنگ آن بکار رفته است. نیمکت به بالش هایی که روکش آبی کمرنگ دارند مزین شده و مشابه به رنگ های چینی روی میز می باشد. آویز در بالا مقداری طرح حیوانی دارد در حالیکه جایگاه های نارنجی مقدار زیادی رنگ فراهم کرده اند.

لطفا مطالعه کنید: ایده های مینیمالیستی برای اتاق غذاخوری در خانه های شیک و مدرن

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

اتاق خواب خنثی با رنگ های آبی

المان های معماری معاصر در این اتاق خواب بزرگ توسط پالت گندمی و آبی تعدیل شده اند. کاغذ دیواری در پشت تخت، حالت اتاق را حفظ کرده است.

حتما بخوانید: ایده هایی برای طراحی اتاق خواب های سفید مینیمالیستی

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

 فضای نشیمن به رنگ آبی یخی

طراح دکوراسیون لیزا استرنفلد (Lisa Sternfeld) این ورودی را به یک فضای نشیمن خاص با آبی یخی و نقره ای تبدیل کرده است. صندلی های غذاخوری آنتیک با رنگ طلایی سفید رنگ شده اند تا درخشش وافری داشته باشند.

پیشنهاد ویژه: مبلمان چوبی روستیک برای اتاق نشیمن

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

اتاق نشیمن جادویی با رنگ ملایم

این اتاق نشیمن، عصاره یک خانه ساحلی جادویی را با رنگ آبی تنها بر روی دیوارها و یک فرش طبیعی که کف محیط را پوشانده، در خود دارد. کاناپه ایرلندی مخملی، با آبی مجللی پوشیده شده و بک مدل دیوار جلب توجه کننده اطراف آن را گرفته است.

پیشنهاد ویژه: انواع نیم پرده برای پنجره و طراحی دکوراسیون داخلی خانه

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

اتاق غذاخوری با زمینه رنگی آبی یخی

در اتاق غذاخوری، قطعات آنتیک با پوشش های مدرن با بافت غنی پوشانده شده اند. آینه ها از شیشه ضخیم تراش خورده ساخته شده تا زمینه یخی اتاق را منعکس کنند.

مطلب پیشنهادی: کنسول های آینه دار و ایده های شگفت انگیز برای دکوراسیون اتاق غذاخوری

آبی و سفید آرامش بخش ترین رنگ های دکوراسیون

حمام بزرگ آبی و سفید

زمینه ساحلی در این خانه تابستانی، یک حس جوانی در حمام بزرگ ایجاد کرده و کاشی های زیبای کار شده است. کاشی مرمری در کف، یک جذابیت مجلل به آن داده است. درب های شیشه ای و آینه های دوتایی باعث پخش نور طبیعی می شوند.

در این مقاله انواع کاربرد رنگ های سفید و آبی در قالب عکس ها و توضیحات آنها مورد نقد و بررسی قرار گرفتند و در قسمت دیدگاه ها لطفا ایده ها و پیشنهادات خود برای کاربرد این رنگ ها در دکوراسیون را مطرح نمائید.

 

منبع: traditionalhome | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندیرنگ آبی
ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندیرنگ سفید
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
دکوراسیون داخلی
رنگ ابی
رنگ سفید

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید