ثبت رایگان کسب و کار

فرش، موکت و قالیچه

شما اینجا هستید

فرش های آنتیک و قدیمی پارسی در سنت دهکده ای و روستیک

فرش های روستایی یا روستیک، دسته ای از فرش های آنتیک پرشین هستند که در سطح محلی و غیر رسمی بعنوان یک صنعت نخ برای کاربرد توسط جوامع منطقه ای یا برای فروش به بازار گسترده تر تولید می شده اند. این فرش ها با استفاده از بافت سنتی توسط بافندگان متعدد که بر روی دارهای قالی خانگی کار می کرده اند، تولید می شده اند. بهترین مدل های روستیک و دهکده ای خلاقیت هنری زیاد و عدم تقارن دارند. بسیاری بر این باورند که این نوع فرش ها هنرمندانه ترین آنها با ابعاد اتاقی تا قصر هستند.

نویسنده: 
elahe
آنتیک
فرش
قالی
قالیچه
آشنایی با فرش های پارسی در سنت و سبک قبیله ای

فرش های پرشین یا همان فارسی در سنت و سبک قبیله ای دارای قدمت بسیار بالایی است. طرح ها و رنگ های بکار رفته در فرش های ایرانی منحصر بفرد بوده و حتی پس از گذشت چندین سال، هنوز هم حرف اول را در دنیای فرش جهان می زند. در مقاله " فرش ها و قالیچه های آنتیک پرشین و پارسی در سنت قبیله ای" مطالبی در مورد این نوع سبک فرا گرفتیم. در این مقاله نیز توضیحات بیشتری مورد بررسی قرار گرفته اند.

نویسنده: 
elahe
آنتیک
فرش
قالی
قالیچه
فرش ها و قالیچه های آنتیک پرشین و پارسی در سنت قبیله ای

فرش ها و قالیچه های قبیله ای در نواحی کوهستانی قفقاز پرشیا و آسیای مرکزی یکی از قدیمی ترین فرش های بافته شده هستند که مورد ستایش مخاطبان امروزی می باشند، چرا که ساده بوده و تعادل و هارمونی بدون زمان دارند که در شرایط معاصر هم تازه و نو به نظر می رسند.

نویسنده: 
zahra.gh
آنتیک
فرش
قالی
قالیچه
معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

فرش های ایرانی قدیمی و آنتیک، دارای بهترین طرح ها و الگوهای دنیا می باشند. در حال حاضر نیز پیشرو در صنعت نقشه و طرح های فرش و قالیچه در سطح جهان می باشد. در این مقاله و مطالبی که در مورد این محصولات آمده اند، می توانید اطلاعاتی خوب در مورد این صنعت پیشرو در کشورمان کسب نمائید. در مقاله" فرش ها و قالیچه های آنتیک پارسی در سنت شهرهای کوچک" مطالبی در مورد قالیچه ها در شهرهای کوچک بیان شدند. در این مقاله چند مورد دیگر را بررسی می کنیم.

نویسنده: 
Mina.Vahedi
آنتیک
فرش
قالی
قالیچه
فرش ها و قالیچه های آنتیک پارسی در سنت شهرهای کوچک

فرش ها و قالیچه های شهرهای کوچک یک گروه از انواع آنتیک پارسی هستند که در میان سنت غیر رسمی و بسیار فردی فرش های قبیله ای، فرش های هندسی روستیک در یک انتهای طیف و فرش های پرشین شهرهای بزرگ با طرح های گلدار پیچیده و بافت بسیار ظریف و ظرافت تخصصی عالی، قرار می گیرد.

نویسنده: 
Mina.Vahedi
آنتیک
فرش
قالی
قالیچه
فرش ها و قالیچه های آنتیک در سنت شهرهای بزرگ

در میان 4 گروه فرش های آنتیک پارسی، فرش های شهری بیش از سایرین اصلاح شده اند. این فرش های آنتیک در کارگاه های طراحان برجسته از جمله حاجی جلیلی از شهر تبریز بافته می شوند. طرح های گلدار و بوته ای این فرش ها شفافیتی ستودنی داشته و بافتی ظریف و پرزهای کوتاه و توجه ویژه به جزئیات در کارگاه ها به چشم می خورد. هر یک از شهرهای صاحب سبک تبریز (بویژه در کارگاه  حاجی جلیلی) لاور کرمان (تائوسنچیان، خاصتی و دلمغانی) کاشان (محتشم و دبیر سبک منچستر) و مشهد (آموغلی و صابر) عناصر طبیعی منحصر بفرد و بافت خود را دارند (ساختار درونی فرش).

نویسنده: 
elahe
آنتیک
فرش
قالی
قالیچه
چطور لکه فرش و قالیچه را از بین ببریم؟

چطور می شود از لکه شدن فرش و قالیچه اجتناب کرد؟ مطمئنا بهترین زمان برای برداشتن یک لکه، سریعترین زمان ممکن و پیش از آنکه بتواند در فرش یا قالیچه نفوذ کند، می باشد. البته گاهی اوقات این امر امکان پذیر نیست. شاید هنگامی که به خانه می رسید متوجه شوید که حیوان خانگی تان در نبود شما با چیزی برخورد کرده است، یا چند ساعت بعد از مهمانی که همه مهمان ها رفته اند متوجه لکه ای شوید. نگران نباشید! اگرچه تمیز کردن این لکه ها کار دشوار تری است، ولی برداشتن آن امکان پذیر است.

نویسنده: 
M0hAmAd aLi
شستشو
لکه بری قالیچه
لکه گیری
لکه گیری فرش
دکوراسیون با فرش ها و قالیچه های شگفت انگیز و با شکوه دست ساز

فرش ها و قالیچه ها می توانند تا حد بازدارنده ای گران باشند و اغلب نمی توان فرش دارای رنگ های عالی برای دکوراسیون اتاق پیدا کرد. پس چرا فرش را خودتان درست نکنید؟ هزاران فرش دست ساز در اینترنت وجود دارند و که در اینجا فقط چند مورد آن را با شما به اشتراک می گذاریم.

نویسنده: 
Negin.Fealegari
انتخاب فرش
انتخاب فرش و قالیچه
ایده های خلاقانه
دکوراسیون فرش
سبک زندگی و تمیزکاری: کارهایی که نباید با فرش خود انجام دهید

سبک زندگی و تمیز کاری بهترین روش های خانه داری و شستشو را برای شما فراهم میکند. دراین مطلب خواهید آموخت که برای دوام و عمر بیشتر فرش، 5 کار را نباید با آن کنید. فرش آنقدر که اکثر مردم فکر می کنند ماندگاری ندارد. مخصوصا در کشور ما که برای تمام عمر آن را خریداری می کنند. هرچند، با این وجود هم (مانند هر چیز دیگر) نیاز به مراقبت دارد و نباید آن را نادیده گرفت.

نویسنده: 
zahra.gh
انتخاب فرش
تمیز کاری
سبک زندگی
طراحی دکوراسیون داخلی و داستان فرش ها و قالی ها

یکی از موارد مهمی که برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط خود باید بدانید، چگونگی پوشش کف با فرش ها و قالیچه ها است. انواع متعدد پوشش های موجود برای کف خیره کننده اند. پیش از اینکه به فروشگاه رفته تا فرش یا قالی خود را بخرید موارد مهمی را باید مد نظر داشته باشید.

نویسنده: 
Negin.Fealegari
انتخاب فرش و قالیچه
فرش
قالیچه